Statystyka

  • Wszytkich: 2385618
  • W tym roku: 16211
  • W tym miesiącu: 16211
  • Dziś: 491
  • Online: 49

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


(małopolskie - Kraków)

24

Klub Jeździecki Facimiech

adres: FACIMIECH 1, 32-051 Wielkie Drogi
telefony: 603 932 024; 605 378 582
www: www.kjfacimiech.pl
Data aktualizacji: 2019-09-20
Data dodania: 2014-07-16

Odległości

Bankomat do 5 km
Stacja benzynowa do 5 km
Sklep do 500m
Szlaki turystyczne do 500m
Gastronomia do 2 km
W naszej stadninie kursy jeździeckie
Udogodnienia w stadninie parkur
Do centrum do 15 km

Udogodnienia w obiekcie

Informacje dodatkowe:
Na terenie ośrodka działa również: Pralnia sprzętu jeździeckiego

Opis: Klub Jeździecki Facimiech

Klub Jeździecki Facimiech mieści się w podkrakowskiej miejscowości Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie, 13km od zjazdu z obwodnicy w kierunku na Oświęcim, 1600m od drogi krajowej 44.


Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I***, oraz dysponuje prywatnym terenem o powierzchni ponad 40ha na którym znajdują się doskonale wyposażone stajnie, hale do jazdy, parcourse, pokoje goscinne, padoki i pomieszczenia socjalne z łazienkami i prysznicami.


Parcourse ma wymiary 70 x 110m. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego. System zraszaczy zabezpiecza optymalne nawilżenie podłoża oraz zapobiega powstawaniu kurzu, a system drenażu zdał egzamin w czasie powodzi w 2010r. 12 reflektorów umieszczonych na wysokich słupach wokół ujeżdżalni umożliwia treningi po zmierzchu.


Prosto z naszego podwórka można wyjechać na łąki. Łącznie dysponujemy prawie 40 ha łąk ogrodzonych praktycznie z każdej strony rzekami Wisłą i Sosnówką. Pozwala nam to nie tylko na pozyskiwanie siana najlepszej jakości uprawianego specjalnie z myślą o koniach sportowych, ale też daje jeźdźcom możliwość jazdy na otwartej przestrzeni. Każdy amator jazdy w teren docenia możliwość wybrania się na przejażdżkę bez narażania się na spotkania z samochodami, czy osobami nieprzychylnymi jeźdźcom. Wokół łąk można galopować po trawiastym torze który regularnie podsiewamy trawą i kosimy. Na łąkach znajdują się także przeszkody krosowe wraz z kompleksem wodnym.


Szkolenie podstawowe (jazda konna dla osób nieposiadajacych wlasnych koni) - Barbara Niemczewska 606224652


Wszystkich chcących spróbować swoich sił w dyscyplinie WKKW zapraszamy na treningi na nasz cross- przed wizytą prosimy o kontakt drogą telefoniczną.


Dla osób niezrzeszonych w KJ Facimiech i nie zamieszkujących w pensjonacie (nie dotyczy wydarzeń takich jak konsultacje, zawody, szkolenia itp.):


wjazd na trasę crossu - 60zł


wjazd na parcourse lub halę - 60 zł


Przyznajemy (po spełnieniu określonych warunków) powszechną odznakę jeździecką „jeżdżę konno".


Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I*** i organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie, oraz zawody jexdzieckie we wszystkich dyscyplinach olimpijskich.


 

Galeria: Klub Jeździecki Facimiech

Lokalizacja: Klub Jeździecki Facimiech

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach