Statystyka

 • Wszytkich: 2249217
 • W tym roku: 349852
 • W tym miesiącu: 16870
 • Dziś: 926
 • Online: 46

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


(małopolskie - Kraków)

23

Ośrodek Jeździecki Facimiech

adres: FACIMIECH 1, 32-051 Wielkie Drogi
telefony: 603 932 024; 605 378 582
www: www.kjfacimiech.pl
Data aktualizacji: 2014-07-16
Data dodania: 2014-07-16

Odległości

Bankomat do 10 km
Stacja benzynowa do 10 km
Sklep do 2 km
Szlaki turystyczne do 2 km
Do centrum do 15 km

W naszej stadninie

W naszej stadninie

 • pensjonat dla koni
 • jazdy konne sportowe
 • do dyspozycji konie duże

Udogodnienia w stadninie

Udogodnienia w stadninie

 • parkur
 • boksy dla koni
 • sklep jeździecki
 • wybieg mały
 • wybieg duży
 • wyjazdach w teren

Udogodnienia w obiekcie

Informacje dodatkowe:
Na terenie ośrodka działają również: -Pralnia sprzętu jeździeckiego -Sklep jeździecki -Kawiarnia

Opis: Ośrodek Jeździecki Facimiech

Klub Jeździecki Facimiech mieści się w podkrakowskiej miejscowości Facimiech (gmina Skawina) 24km od rynku głównego w Krakowie, 13km od zjazdu z obwodnicy w kierunku na Oświęcim, 1600m od drogi krajowej 44.


Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I**, oraz dysponuje ogrodzonym, prywatnym terenem o powierzchni ponad 20ha na którym znajdują się doskonale wyposażone stajnie, hale do jazdy, parcourse, stodoła, garaże, padoki i pomieszczenia socjalne z łazienkami i prysznicami.


Parcourse ma wymiary 70 x 110m. Podłoże wykonane jest z drobnoziarnistego piasku kwarcowego. System zraszaczy zabezpiecza optymalne nawilżenie podłoża oraz zapobiega powstawaniu kurzu, a system drenażu zdał egzamin w czasie powodzi w 2010r. 12 reflektorów umieszczonych na wysokich słupach wokół ujeżdżalni umożliwia treningi po zmierzchu, a ogrodzenie wraz z żywopłotem z ponad 300szt róż zapewnia idealne połączenie bezpieczeństwa i estetyki.


Prosto z naszego podwórka można wyjechać na łąki. Łącznie dysponujemy 16ha łąk ogrodzonych praktycznie z każdej strony rzekami Wisłą i Sosnówką. Pozwala nam to nie tylko na pozyskiwanie siana najlepszej jakości uprawianego specjalnie z myślą o koniach sportowych, ale też daje jeźdźcom możliwość jazdy na otwartej przestrzeni. Każdy amator jazdy w teren docenia możliwość wybrania się na przejażdżkę bez narażania się na spotkania z samochodami, czy osobami nieprzychylnymi jeźdźcom. Na szczególną uwagę zasługuje obszar znajdujący się pomiędzy wałami Wisły z zapierającymi dech w piersi widokami i piaszczysto-trawiastym podłożem gwarantującym dobrą przyczepność niezależnie od pogody. Wokół łąk można galopować po trawiastym torze który regularnie podsiewamy trawą i kosimy. Na łąkach znajdują się także przeszkody krosowe wraz z kompleksem wodnym.


NIE PROWADZIMY REKREACJI (jazdy rekreacyjne i sportowe na swoich koniach prowadzi Żaneta Niczyporuk tel. 600881244)


Zapraszamy na treningi sportowe oraz doskonalenie umiejętności jeździeckich jeźdźców z własnymi końmi. Pierwszy trening gratis.


Wszystkich chcących spróbować swoich sił w dyscyplinie WKKW zapraszamy na treningi na nasz cross- przed wizytą prosimy o kontakt drogą telefoniczną.


Dla osób niezrzeszonych w KJ Facimiech i nie zamieszkujących w pensjonacie (nie dotyczy wydarzeń takich jak konsultacje, zawody, szkolenia itp.):


wjazd na trasę crossu - 50zł


wjazd na parcourse lub halę - 30 zł


Przyznajemy (po spełnieniu określonych warunków) powszechną odznakę jeździecką „jeżdżę konno".


Ośrodek posiada certyfikat PZJ kategorii I** i organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie.


 

Galeria: Ośrodek Jeździecki Facimiech

Lokalizacja: Ośrodek Jeździecki Facimiech

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach