Statystyka

 • Wszytkich: 2386046
 • W tym roku: 16639
 • W tym miesiącu: 16639
 • Dziś: 132
 • Online: 29

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


(podlaskie - Białystok)

16

Stajnia w Małych Raczkach

adres: Małe Raczki 7b, 16-420 Raczki
telefony: 87 568 55 88; 605348809
www: www.mraczki.freehost.pl
Data aktualizacji: 2014-07-22
Data dodania: 2014-07-22

W naszej stadninie

W naszej stadninie

 • hodowla/handel końmi
 • pensjonat dla koni
 • stanówka (ogiery)

Udogodnienia w stadninie

Udogodnienia w stadninie

 • boksy dla koni
 • weterynarz
 • wybieg mały
 • wybieg duży
 • karuzela dla koni
 • pastwisko

Opis: Stajnia w Małych Raczkach

Endurance - Sportowe Rajdy Konne - to nasza miłość od 2008 roku. Z każdym kolejnym sezonem staramy się o coraz lepsze podejście do treningu, żywienia i odchowu młodych koni w kierunku ten dyscypliny. Nasze niezmordowane w biegu angloaraby okazały się doskonale odnajdować w tym trudnym i wbrew pozorom bardzo strategicznym sporcie. Jak ułoży się przyszłość dla nas i naszych koni - nie wiemy. Poświęćmy więc chwilę przeszłości.


Pierwsze konie w Małych Raczkach pojawiły się w 2002 roku. Były to trzy klacze nieznanego pochodzenia (jedna w typie wielkopolskim - Newada, jej córka najprawdopodobniej po ogierze huculskim - Tina i arabka o nieudokumentowanym pochodzeniu - Delicja). Po jakimś czasie dokupiliśmy klacz szetlandzką dla dzieci. Po śmierci Delicji zakupiliśmy jeszcze dwie klacze - małopolską Miluzę i pełnej krwi angielskiej Chmurkę. Nie mieliśmy określonego celu w hodowli. Rok później urodził się Bączek - kucyk szetlandzki od Baryłki, i Mileks - ogierek małopolski po Leksykonie od Miluzy, który aktualnie reprezentuje barwy naszej stajni na zawodach ujeżdżeniowych i rajdowych. Po jakimś czasie nasze stado powiększyło się o folblutkę Błyskawicę, jej córkę Bellę po Marino KWPN i córkę Chmurki Chaberkę. Darę i Dumę kupiliśmy dzięki dotacjom unijnym - w poszukiwaniu klaczy do programu. Myślę, że właśnie dzięki programowi ochrony rasy małopolskiej mieliśmy szansę poznać, jakimi końmi są konie małopolskie, zakochaliśmy się w tej rasie. Są to konie niesamowicie twarde i dzielne, łączą w sobie dużą urodę i cechy użytkowe, które potwierdzają wynikami w sporcie. Na dzień dzisiejszy w hodowli posiadamy konie wyłącznie rasy małopolskiej, potomstwo naszych klaczy staramy się promować przez udział w sporcie. Mamy nadzieję, że damy radę zrealizować postawione cele i rozwijać hodowlę.


Nasz wychów jest bardzo zbliżony do wychowu naturalnego. Konie całe dnie przebywają na pastiwskach, a w okresie zimowym nawet w najostrzejsze mrozy chodzą na padokach. Stadnina jest zlokalizowana na trudnych i dzikich terenach Suwalszczyzny, dzięki czemu wierzchowce nawet nie pracując pod siodłem ćwiczą swój układ ruchu, mają doskonałe ścięgna, twarde kopyta i "końskie zdrowie". Karmione są wyłącznie naturalnymi paszami wysokiej jakości, pochodzącymi z własnych upraw.


Od 2008 roku zaczęliśmy promocję koni własnej hodowli w sporcie. Dzięki otaczającymi nas rozległymi i urozmaiconymi terenami Doliny Rospudy koronną dyscypliną, w której biorą udział nasze konie, są rajdy długodystansowe. Jednak uważamy również, że każdy koń wierzchowy powinien być odpowiednio wygimnastykowany, dzięki czemu nasze konie trenują również ujeżdżeniowo. O naszych sukcesach sportowych więcej w dziale "Sport".


Tomasz i Dorota Drażba


 

Galeria: Stajnia w Małych Raczkach

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach