Statystyka

  • Wszytkich: 2387189
  • W tym roku: 17782
  • W tym miesiącu: 17782
  • Dziś: 294
  • Online: 11

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe


Strzegom Horse Trials 26 - 29.06.2014

W związku z rosnącym zainteresowaniem nowego cyklu zawodów Puchar Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, który został rozegrany w 2012 i 2013 roku, Międzynarodowa Federacja Jeździecka podjęła decyzję o kontynuacji tego cyklu w 2014 roku.

 

Na Strzegom Horse Trials wystartuje najlepszy aktualnie na świecie wkkwista - Michael Jung oraz legenda światowego wkkw - Andrew Hoy. W tym roku na strzegomskie zawody zgłosiła się rekordowa liczba 225 koni. Największa w Polsce impreza jeździecka - międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) - Strzegom Horse Trials obędą się już za niespełna miesiąc. Czołówka światowego wkkw zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 26-29 czerwca.

Reprezentant Niemiec - Michael Jung to obecnie numer jeden w świecie wkkw. Jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Malmo 2013 i Luhmulen 2011). Na najwyższym podium na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Mistrzostwach Świata stawał na najwyższym podium zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W Strzegomiu wystartuje na swoim najbardziej utytułowanym koniu La Biosthetique - Sam FBW.

Swój przyjazd do Strzegomia potwierdził również Australijczyk Andrew Hoy - sława światowego wkkw - trzykrotny Mistrz Olimpijski (Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000).

W tegorocznej edycji strzegomskich zawodów wystartuje 140 zawodników z 20 krajów z całego świata. Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski (41 jeźdźców), Włoch (19 jeźdźców) i Niemiec (16 jeźdźców). Na hipodromie w Morawie zobaczymy również reprezentantów Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Węgier i Wielka Brytanii oraz tak odległych państw jak Australia, Indie, Japonia i Tajlandia.

Podczas czterech dni sportowych emocji jeźdźcy rywalizować będą w aż sześciu konkursach międzynarodowych, w tym w konkursie Pucharu Narodów - najnowszej i najbardziej prestiżowej serii rozgrywek w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

 

Atrakcyjna oferta dla wystawców

Największe w Polsce zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego już za miesiąc. W ostatni weekend czerwca Hipodrom w Morawie będzie już po raz dwunasty z rzędu miejscem zmagań światowej czołówki wkkw. Obok emocji sportowych Strzegom Horse Trials oferuje również możliwości promocji i sprzedaż produktów w strefie wystawców.

Zostań Wolontariuszem na Strzegom Horse Trials

Rusza rekrutacja wolontariuszy na Strzegom Horse Trials - największą w Polsce imprezę we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Do pomocy przy organizacji 12. edycji zawodów, w ramach których rozegrany zostanie konkurs Pucharu Narodów potrzebne jest zaangażowanie około 100 wolontariuszy.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach